МОНГОЛЫН ХҮҮХДИЙН ОРДНЫ ДУГУЙЛАНД СУРАЛЦАЖ БАЙСАН ХҮҮХДҮҮДЭЭС ТӨРСӨН ЗАРИМ АЛДАР ГАВЬЯАТАЙ ХҮМҮҮС

 

Овог нэр

Дугуйлан

Дугуйланг удирдаж байсан багшийн нэр

Гавьяа шагнал, алдар цол

  1.  

Х.Уртнасан

Жүжиг

Ү.Дугар

Төрийн шагналт, Ардын жүжигчин, Зууны манлай дуурийн дуучин

  1.  

Х.Нямбуу

Жүжиг

Ү.Дугар

Төрийн соёрхолт, доктор, профессор

  1.  

Б.Мөнхдорж

Жүжиг

Ү.Дугар

Урлагийн гавьяат зүтгэлтэн, Ардын жүжигчин 

  1.  

Б.Баатар

Жүжиг

Ү.Дугар

Урлагийн гавьяат зүтгэлтэн

  1.  

Л.Лхасүрэн

Жүжиг

Ү.Дугар

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Ч.Амарболд

Жүжиг

Ү.Дугар

Хошууч генерал

  1.  

Л.Чимэддорж

Жүжиг

Ж.Данзан

Гавьяат жүжигчин

  1.  

А.Доржпүрэв

Жүжиг

Ж.Данзан

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Н.Наранбаатар

Жүжиг

С.Даваахүү

Төрийн соёрхолт, найруулагч

  1.  

Ш.Дэлгэржаргал

Жүжиг

Ү.Дугар

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Т.Ариунаа

Жүжиг

С.Даваахүү

Гавьяат жүжигчин

  1.  

У.Уранчимэг

Жүжиг

С.Даваахүү

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Л.Баттулга

Жүжиг

С.Даваахүү

Гавьяат жүжигчин

  1.  

С.Лхагвасүрэн

Жүжиг

С.Даваахүү

Гавьяат жүжигчин

  1.  

А.Даваахүү

Бүжиг, жүжиг

Ч.Жаргалсайхан

С.Даваахүү

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Л.Амарзаяа

Жүжиг

С.Даваахүү

Хэл шинжлэлийн ухааны доктор

  1.  

Н.Сувд

Бүжиг

Г.Тонтор

Төрийн соёрхолт, гавьяат жүжигчин

  1.  

Т.Эрдэнэ-Очир

Бүжиг

Шийтэр

Урлагийн гавьяат зүтгэлтэн

  1.  

А.Цэдэн-Иш

Бүжиг

Шийтэр

Урлагийн гавьяат зүтгэлтэн

  1.  

Д.Зориг

Бүжиг

Г.Тонтор

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Ц.Чимидцэрэн

Бүжиг

Г.Тонтор

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Д.Наранханд

Бүжиг

Ч.Жаргалсайхан

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Д.Энхгэрэл

Бүжиг

Ч.Жаргалсайхан

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Н.Амгалан

Гоцлол дуу

Б.Энхтуяа

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Ч.Мөнх-Эрдэнэ

Ятга

Г.Лхамсүрэн

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Т.Баясгалан

Хуучир

Б.Энхтуяа

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Д.Наранцацрал

Шанз

Д.Саруул

Урлаг судлалын ухааны доктор

  1.  

И.Цогбадрах

Морин хуур

Р.Жамба-Очир

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Ж.Мэнд-Амар

Ёочин

Р.Жамба-Очир

Гавьяат жүжигчин

  1.  

С.Соронзонболд

Үлээвэр хөгжим

Ч.Пүрэвжав

Төрийн соёрхолт, доктор

  1.  

Д.Тунгалаг

Хийл

Ц.Түмэндэмбэрэл

Урлаг судлалын ухааны доктор

  1.  

Д.Ягаанцэцэг

Цирк

Ж.Дамдинсүрэн

Гавьяат жүжигчин

  1.  

М.Булган

Төгөлдөр хуур

Д.Норжин

Урлагийн гавьяат зүтгэлтэн

  1.  

Ө.Баярмагнай

Дуу

Н.Дарьсүрэн

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Н.Отгон

Дуу

Н.Дарьсүрэн

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Ч.Туул

Дуу

Н.Дарьсүрэн

Гавьяат жүжигчин

  1.  

Ч.Баярмаа

Дуу

Соловьёва Викторина

Гавьяат жүжигчин

  1.  

С.Саранцацралт

Баримал

Б.Мягмар

Төрийн соёрхолт, барималч 

  1.  

Ж.Энхтүвшин

Баримал

Б.Мягмар

Урлаг судлалын ухааны доктор

  1.  

Ц.Цэгмид

Зураг

О.Цэвэгжав

Төрийн соёрхолт, зураач

  1.  

М.Бүтэмж

Зураг

О.Цэвэгжав

Урлагийн гавьяат зүтгэлтэн

  1.  

Ц.Мөнхжин

Зураг

О.Цэвэгжав

Урлагийн гавьяат зүтгэлтэн, зураач

  1.  

Ц.Цэндпүрэв

Зураг

Д.Батбаяр

Урлаг судлалын ухааны доктор

  1.  

Ш.Отгонбилэг

Бөх

С.Гомбо

Хөдөлмөрийн баатар

  1.  

Х.Намшир

Бөх

С.Гомбо

Гавьяат дасгалжуулагч

  1.  

П.Дагвасүрэн

Бөх

С.Гомбо

Улсын арслан

  1.  

М.Мөнгөн

Бөх

С.Гомбо

Улсын арслан

  1.  

Д.Гантөмөр

Бөх

С.Гомбо

Чөлөөт бөхийн олон улсын мастер

  1.  

Б.Батхуяг

Бөх

С.Гомбо

Улсын начин

  1.  

Ж.Ганболд

Бөх

О.Цэрэндагва

Самбо бөхийн дэлхийн аварга, гавьяат дасгалжуулагч

  1.  

Д.Мөнх-Эрдэнэ

Бөх

О.Цэрэндагва

Улсын арслан, гавьяат тамирчин

  1.  

А.Сүхбат

Бөх

О.Цэрэндагва

Далай аварга, сумогийн дэлхийн хоёр удаагийн аварга

  1.  

Ц.Баярсайхан

Бөх

О.Цэрэндагва

Улсын заан

  1.  

Ш.Лхагвасүрэн

Бөх

О.Цэрэндагва

Улсын начин

  1.  

П.Моломжамц

Бөх

О.Цэрэндагва

Улсын начин

  1.  

Б.Чинбат

Бөх

О.Цэрэндагва

Чөлөөт бөхийн ОУХ мастер

  1.  

Б.Сэрээтэр

Бөх

О.Цэрэндагва

ОУХ мастер, самбо бөхийн дэлхийн залуучуудын аварга

  1.  

Т.Батчимэг

Шатар

Н.Төрбат

Гавьяат тамирчин, Шатрын их мастер

  1.  

Б.Мөнгөнтуул

Шатар

Н.Төрбат

Гавьяат тамирчин, Шатрын их мастер

  1.  

П.Зоригт

Шатар

П.Төмөрбаатар

Х.Балдандорж

Спортын мастер, улсын аварга

  1.  

П.Бүжинлхам

Шатар

Х.Балдандорж

Спортын мастер, улсын аварга

  1.  

Г.Оюунчимэг

Шатар

Ж.Хулганаа

Спортын мастер, улсын аварга

  1.  

Н.Тунгалаг

Шатар

П.Бүжинлхам

Дэлхийн шатрын холбооны мастер

  1.  

Д.Шаравдорж

Шатар

Н.Төрбат

Дэлхийн шатрын холбооны мастер

  1.  

Т.Батцэцэг

Шатар

Н.Төрбат

ОУХ-ний мастер

  1.  

Д.Эрхэмбаяр

Шатар

Н.Төрбат

Дэлхийн шатрын холбооны мастер

  1.  

З.Баяраа

Шатар

Н.Төрбат

Дэлхийн шатрын холбооны мастер