“Цодгор хүү” Монгол улсын аварга шалгаруулах 29 дэхь удаагийн тэмцээн

2020 оны 01 дүгээр сарын 24                                                                       Улаанбаатар хот

Монгол улсын аварга, спортын мастер Н.Төрбат агсны нэрэмжит “Цодгор хүү” Монгол улсын аварга шалгаруулах 29 дэх удаагийн тэмцээн 01 дүгээр сарын 22-24 өдрүүдэд Монголын Хүүхдийн ордноо болж өндөрлөлөө.

Тэмцээнийг Н.Төрбат агсны гэр бүл, Монголын Хүүхдийн ордон хамтран зохион байгуулж байгаа бөгөөд ерөнхий ивээн тэтгэгчээр сүүлийн арав гаруй жилийн турш “Хурай” ХХК ажиллаж байна.

29 дэх жилдээ зохион байгуулагдаж байгаа уг тэмцээнд 21 аймаг 9 дүүргийн нийт 350 гаруй өсвөрийн шатарчид 4 насны ангиллаар Швейцарь системээр ур ухаанаа уралдуулсан.

  • Монгол улсын аварга, спортын мастер Н.Төрбат агсны нэрэмжит “Цодгор хүү” Монгол улсын аварга шалгаруулах 29 дэхь удаагийн тэмцээн

Монголын Хүүхдийн Ордны шатрын багш Монгол улсын аварга, спортын мастер Нямаагийн Төрбат агсны нэрэмжит “Цодгор хүү-2020” тэмцээн 01 дүгээр сарын 22-24 өдрүүдэд амжилттай зохиогдож өндөрлөлөө.

Тэмцээний зорилго: Хүүхэд багачуудын дунд шатрын спортыг сурталчлан дэлгэрүүлэх, хүүхэд багачуудын авьяас билгийг нээн хөгжүүлэх, ирээдүйн мастеруудыг бэлтгэж Ази болон Дэлхийн сурагчдын аварга шалгаруулах тэмцээнд оролцох тамирчдыг сонгон шалгаруулах зорилготой.

Тэмцээний онцлог: Тэмцээнийг Н.Төрбат агсны гэр бүл, Монголын Хүүхдийн ордон хамтран зохион байгуулж байгаа бөгөөд ерөнхий ивээн тэтгэгчээр сүүлийн арав гаруй жилийн турш “Хурай” ХХК ажиллаж байна. 29 дэхь жилдээ зохион байгуулагдаж байгаа уг тэмцээнд 21 аймаг 9 дүүргийн нийт 350 гаруй өсвөрийн шатарчид 4 насны ангиллаар Швейцарь системээр ур ухаанаа уралдуулсан.

Тэмцээний шүүгчээр:

  1. Ш.Батбилэг /Ерөнхий шүүгч, ОУ-ын шүүгч/
  2. Ж.Лхагва /МУ-ын 6 удаагийн аварга, ОУ-ын шүүгч, гавьяат дасгалжуулагч/
  3. Г.Саран-Эрдэнэ /Улсын шүүгч/
  4. Д.Индэръяа  /Улсын шүүгч/
  5. А.Мөнхбат /Спортын мастер, Улсын шүүгч/  нар ажиллав.

Тэмцээний дүн:

 

5 хүртэл нас охид

 

5 хүртэл хөвгүүд

I

Алтаншагай Шинэсар-Төгс нүүдэл

I

Одсүрэн Гэрэлт-Од- Сэлэнгэ

II

Баттулга Мөнхтуул- Дорноговь

II

Ганболд Билгүүнтөгс- Орхон

III

Мөнхбат Удвал- Говь-Алтай

III

Нармандах Мөнхбилэг- Өвөрхангай

IV

Мөнхдөл Оргилуун- Дорнод

IV

Отгонбаатар Тэлмэн- Сүхбаатар

V

Баатарсүрэн Халиун- 87-р цэцэрлэг

V

Дэмидчинбуу Энх-Орчлон- Өмнө-Говь

 

                          6-7 нас

 

                             6-7 нас

I

Загас-Эрдэнэ Энхзаяа- Багануур

I

Наранболд Содхүлэгт- 61-р цэцэрлэг

II

Баясгалан Эгшиглэн- Хурай

II

Бямбасүрэн Боргол- Элит

III

Тайван Цэлмүүн- Монгесс

III

Эрдэнэбат Энхтулга- Багануур

IV

Амармэнд Энэрлэн- Стейнец

IV

Жигдбарал Балжинням- Олонлог

V

Ангараг Должинсүрэн- Гобигесс

V

Ганзориг Мөнхнаран- Сэлэнгэ

 

8-9 нас охид

 

8-9 нас хөвгүүд

I

Мөнхпүрэв Маргад- Говьсүмбэр

I

Батзаяа Агьбат- Гобигесс

II

Наранболд Содгэрэлт- Гэгээн-Арван

II

Эрдэнэбат Тэгшсоёмбо- Хурай

III

Ичинхорлоо Мөнхжаргал- Мөнгөнморь

III

Батболд Чингүүн- Хэнтий

IV

Батзориг Номинцэцэг- Сүхбаатар

IV

Даваасүрэн Дашням- Монген

V

Мягмар Цэлмэг- Дархан

V

Батбаатар Тэмүүн- Монгесс

 

10-11 нас охид

 

10-11 нас хөвгүүд

I

Баярсайхан Хулан- Багануур

I

Баттулга Тэнүүнболд- Гэгээн Арван

II

Энхсайхан Одмаа- Гобигесс

II

Уранжаргал Содбилэг- Чингэс

III

Очгэрэл Оюундэлгэр- Шинэ эхлэл

III

Балданбаяр Баасанцэнгэл- Алагморь

IV

Энх-Амгалан Эмүжин- МХО

IV

Ганбат Тэнгүүндалай- Багш

V

Гантулга Лхагважэд- Дагшаахүү

V

Ганганбарс Зэв- Багануур

нар шалгарч, алт, мөнгө, хүрэл медаль, тусгай шагналын эзэд боллоо.

  1. Бяцхан оролцогчоор: З.Төгсжаргал “Цэцэн нүүдэл” клубын тамирчин /4 нас, эмэгтэй/ 
  2. Шилдэг дасгалжуулагчаар: Ц.Батболд- Багануур
  3. Хамгийн холоос: Увс аймгийн дасгалжуулагч тодорлоо.

Хамтран зохион байгуулагч: “Хаатил” ХХК

Ивээн тэтгэгч : “Хурай” ХХК

Дэмжин ажилласан : “Тэнгэрийн хишиг” ХХК, “Эрэл” групп мөн Н.Төрбат агсны ангийн андууд

Нийт тэмцээнд оролцсон багш, тамирчид, дасгалжуулагч нартаа баяр хүргэе

Мөн хамтран ажилласан ивээн тэтгэгч байгууллагууддаа баярлалаа.